V R. Sobote sa bezplatne pripojíte na „WiFi pre Teba II“

Mestská záhrada a ihrisko Žihadielko

V Rimavskej Sobote sa verejnosť i návštevníci mesta môžu pripojiť na nový bezplatný internet. Samospráva projekt sprevádzkovala v deviatich lokalitách. Wifi sa dá využívať približne dva mesiace. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, zriadených bolo šesť externých a tri *externé interné prístupové body v budovách.

Zariadenia sú umiestnené na stožiaroch verejného osvetlenia, alebo na budovách, ako napríklad pri Mestskej galérii na Hlavnom námestí, alebo pred poštou. Medzi lokality, kde sa má dať pripojiť na širokopásmový internet o minimálnej rýchlosti 30 Mbit/s. patria aj Námestie M. Tompu i dva body v mestskej záhrade – na vjazde do areálu a pri detskom ihrisku Žihadielko. Rekreačná oblasť Kurinec dostala tiež jeden prístupový bod, k dispozícii má byť pri hlavnej budove vedľa 25-metrového bazénu.
Bezplatné wifi môže verejnosť využiť aj na zimnom štadióne, pri hlavnom vstupe do Mestského kultúrneho strediska či v budove mestského úradu. Internet podľa Murárikovej poskytuje spoločnosť RSNET z R. Soboty, a to na základe verejného obstrávania.

Projekt je financovaný z eurofondov vo výške viac ako 10 tis. eur, samospráva kofinancuje projekt sumou vyše 500 eur. Po pripojení do bezplatnej siete sa každému užívateľovi zobrazí uvítacia webová stránka mesta Rimavská Sobota a ďalej môže pokračovať vo vyhľadávaní cez webový prehliadač, alebo zadaním konkrétnej sránky.

  • oprava 15. novembra

Zdroj: vobraze.sk