V R. Sobote pribudol športový areál K park

Pri mestskej plavárni v Rimavskej Sobote včera slávnostne otvorili novovybudované športovisko K park. Najmä mladí Rimavskosoboťania tak dostali ďalšiu príležitosť, kde si môžu zašportovať a stráviť zmysluplne svoj voľný čas.
Športový areál otvoril svoje brány vo štvrtok popoludní a postupne sa zaplnil malými i veľkými zvedavcami. Tí si mohli ihneď vyskúšať niekoľko športových prvkov od streetbalového ihriska, workoutovej konštrukcie či lezeckej steny. Na malých športovcov čakal aj bohatý program. Najmä mládež sa zapojila do streetballovej súťaže, ktorú mal pod palcom basketbalista Roman Skvašik. Výborné predstavenie ponúkla aj parkúrová šou. Nemohla chýbať ani dobrá hudba či občerstvenie. Bodku sa skvelým dňom dal koncert dvojice Taomi & Nicholas Naison. Celý program moderoval tanečník Miroslav Janík alias Otec Mirec.

Symbolickú pásku na novotvorenej športovo-oddychovej zóne prestrihli rimavskosobotská viceprimátorka Andrea Andrášiová a hovorca spoločnosti Kaufland Samuel Machajdík spoločne s občanmi, ktorí sa najviac zaslúžili, že nové športovisko získala práve Rimavská Sobota.

Nový športový areál K park si zabezpečila Rimavská Sobota vďaka výhre v súťaži spoločnosti Kaufland, ktorá prebiehala od januára do februára tohto roka. Rimavská Sobota skončila na treťom mieste, keď v hlasovaní verejnosti získala takmer 550 tisíc prepočítaných hlasov. Do súťaže sa prihlásilo spolu 36 miest a mestských častí, nové ihrisko získalo sedem z nich. Ako spoločnosť avizovala, hlavným cieľom prvého ročníka projektu K park je dostať mladšie vekové ročníky od počítačov, tabletov či mobilov a motivovať ich, aby si s partiou kamarátov užili pohyb na čerstvom vzduchu.

Zdroj: vobraze.sk