Zámer výstavby novej autobusovej stanice v Tisovci stále žije

Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec plánuje v Tisovci aj naďalej postaviť autobusovú stanicu. Zámer spred pár rokov je podľa riaditeľa SAD Lučenec Vojtěcha Kupku naďalej aktuálny. „Je to na rozhodnutí mesta, my čakáme,“ povedal pre vobraze.sk. Ako ďalej spomenul, pred vyše dvomi rokmi pripravili predbežnú vizualizáciu, ktorá sa ale môže meniť, čo bude aj vecou rokovaní.  „Výsledná vizualizácia bude predmetom rokovaní,“ priblížil riaditeľ SAD Lučenec. 

Na ďalšie rokovania so SAD Lučenec bola najnovšie zriadená komisia. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila primátorka Irena Milecová, samospráva ešte stále čaká na prevod majetku. „Takže to ešte trochu stojí. Robíme na tom tri roky, pozemky nepatria všetky mestu, takže sme žiadali Slovenský pozemkový fond. Komunikujeme s nimi každý mesiac,“ vysvetlila primátorka Tisovca s tým, že sa nemôže začať stavať, pokiaľ nemajú kompletne všetko v majetku mesta. Komisia má podľa primátorky štyroch členov. Traja sú poslanci MsZ Mário Keleti, Hana Homoľová, Jaroslav Hecko a jedna je prednostka Mestského úradu v Tisovci Eva Kučeráková. 
„Túto alternatívu som navrhla, aby to bolo nezávislé a nech aj ďalšie rokovanie takto pokračuje. Autobusová stanica nevyzerá tak, ako by mala. Potrebujeme dať do poriadku veci,“ skonštatovala Milecová.

prvotná vizualizácia SAD Lučenec
Vizualizácia SAD Lučenec

Tisovec oslovil ohľadom rekonštrukcie SAD Lučenec v roku 2018. Autobusová zastávka je pri námestí, vedľa hlavnej cesty prechádzajúcej mestom.

Zdroj: vobraze.sk, foto: SAD Lučenec