Na Sídlisku Západ pribudlo parkovisko, asfaltovanie pokračuje na Rožňavskej

Na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote včera dokončili asfaltovacie práce na novom parkovisku. Samospráva ho dala postaviť na Rimavskej ulici, neďaleko rieky Rimava. Po dokončení prác sa stroje spoločnosti Colas presunuli na Rožňavskú ulicu, kde asfaltovou zmesou pokryli rozšírenú časť parkoviska. Tu podľa ich slov bude potrebné vyvýšiť ešte kanalizačný poklop. Pracovníci potom stroje odparkovali o niekoľko bytových domov na najbližšiu lokalitu kde majú pokračovať. Dve podobne pripravené plochy na rozšírenie parkovacích miest majú robiť v piatok. Ďalšie asfaltovanie na Športovej ulici, či na Dobšinského ulici majú zrealizovať v závislosti od počasia. Nie je však vylúčené, že to bude v novom roku.

Ako pre vobraze.sk povedal primátor mesta Rimavská Sobota Jozef Šimko, na Sídlisku Západ rozšírili parkovacie možnosti o 64 parkovacích miest. Práce realizuje spoločnosť Colas a náklady na výstavbu parkoviska sú okolo 140 tisíc eur.

Parkovacie miesta po včerajšom zaasfaltovaní môžu obyvatelia využívať. Biele čiary na parkovisku majú nastriekať podľa počasia. „Musí byť sucho a tým pádom to namaľujeme,“ povedal Šimko, podľa ktorého v tomto volebnom období budú uvažovať o postavení parkovacieho domu na tomto najväčšom sídlisku v R. Sobote.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Daniela Balazovjechova