Slíž súťažil na ME. So svojím výkonom v trojboji bol spokojný

Kristián Slíž (26) obsadil na majstrovstvách Európy v silovom trojboji siedmu priečku. V Plzni zápolil v hmotnosti do 105 kg. Na kontinentálnom šampionáte zasiahol silák z Rimavskej Soboty do bojov uplynulý víkend. V trojboji dosiahol výkon 910 kg (drep – 355 kg, tlak na lavičke – 240 kg a mŕtvy ťah – 315 kg). „Bol som spokojný s výkonom v trojboji i s umiestnením. Chcel som si vytvoriť osobný rekord v tlaku na lavičke, ale 252,5 kg bolo nad moje sily a nevyšlo mi to. V drepe som skúsil vyrovnať osobný rekord 365 kg, no nepodarilo sa mi to. Po technickej stránke je to náročnejšie na takomto podujatí. Keby som mal najlepší deň, mohlo byť z toho konečné piate miesto, ale to by sa mi museli vydariť tie tretie pokusy,“ povedal pre vobraze.sk Kristián Slíž.

Podľa jeho vyjadrenia boli medailisti výkonnostne ďaleko pred ním. „Konkurencia bola veľmi kvalitná. V Česku sa zišla naozaj elita,“ poznamenal Slíž, člen ŠK SPC Častá. Vlani obsadil na európskom šampionáte v trojboji tretie miesto a považuje to za životný úspech. Je štvornásobným majstrom Slovenska v seniorskej kategórii.

Vyzerá to tak, že sa v júli na Svetových hrách v americkom Birminghame nepredstaví. „Som na čakacej listine, nedostal som zatiaľ žiadne vyjadrenie. Asi však z mojej účasti na tomto podujatí nič nebude. Ukrajinskí siloví trojbojári štartovali na ME v Plzni, takže zrejme pôjdu aj do USA a neposuniem sa na takú pozíciu, ktorá by mi zabezpečila účasť na vrcholnom podujatí v neolympijských športoch,“ ozrejmil Kristián Slíž. Ako naznačil, plánuje popracovať na sile a mieni súťažiť na jesenných majstrovstvách Slovenska družstiev.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album Kristiána Slíža