Megelová z R. Soboty sa predviedla na majstrovstvách Európy v diaľkovom plávaní

Stela Megelová z Rimavskej Soboty zápolila na juniorských majstrovstvách Európy v diaľkovom plávaní. Ich dejiskom bola uplynulý týždeň Viedeň. Súťaže prebiehali na otvorenej vode. Megelová sa predstavila v pretekoch na 5 km (kategória štrnásť a pätnásťročných) vo veľmi dobrom svetle a obsadila jedenáste miesto. Talentovaná reprezentantka, ktorá je členkou ŠK Flipper Brezno, dosiahla čas 1:02:30.70 h. Na štart sa postavilo 29 plavkýň, jedna z nich bola diskvalifikovaná. Pätnásťročná Megelová bola tiež súčasťou slovenskej mix štafety (do 16 rokov) na 4 x 1500 m, ktorá obsadila posledné deviate miesto. Najlepší čas zo slovenského kvarteta si pripísala na konto práve Stela.

Stela Megelová sa blysla v marci na majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní. Tie sa konali v 50 – metrovom bazéne v Žiline. Na 5000 metrov voľným spôsobom vytvorila slovenský rekord v seniorskej kategórii a zároveň teda aj medzi najmladšími juniorkami. Rada Slovenskej plaveckej federácie jej za to následne v tejto súvislosti schválila aj finančnú odmenu. Megelová tam zaplávala čas 1:00:40.71 h. Získala titul medzi najmladšími juniorkami.

Zdroj: vobraze.sk, swimmsvk.sk, foto: FB Slovenskej plaveckej federácie (archív)