Do MŠK R. Sobota prichádza Morháč, do prípravy sa zapojil brankár Gábriš

Futbalisti treťoligového MŠK Rimavská Sobota sa od pondelka 22. júna pripravujú pod taktovkou kouča Jozefa Pisára na novú sezónu tretej ligy Stred. Zarezáva medzi nimi aj rimavskosobotský odchovanec Stanislav Morháč (37), ktorý v predchádzajúcich sezónach hrával v nižších súťažiach v Rakúsku. V jarnej časti hájil farby FC Veganis Sankt Andrä. „V Rakúsku som strávil vo viacerých kluboch 8,5 roka, čo je dlho. Povedal som si, že už stačilo. Chýbala mi už v závere motivácia. Ďalšia vec je, že som tam dochádzal pravidelne trikrát – štyrikrát za týždeň z Bratislavy, kde som býval, čo bolo aj časovo náročné. Chcel som sa už vrátiť domov. Ozval sa mi Jozef Pisár a viac-menej sme sa dohodli na spolupráci. Som zvedavý, aká je úroveň tejto tretej ligy. Vyzerá to tak, že kariéru asi uzavriem v rodnej R. Sobote. Uvidíme však, ako to nakoniec bude,“ povedal pre vobraze.sk Stanislav Morháč, ktorý hrával druhú ligu v drese R. Soboty, Podbrezovej i Senca.

Prezradil, že sa pôvodne hodlal vrátiť už v zime. „V Rakúsku som najprv hrával štyri roky štvrtú ligu a potom piatu. Tá štvrtá liga bola približne na úrovni druhej ligy na Slovensku, ako som ju poznal. Zo začiatku to bolo super, bola to určite dobrá skúsenosť. Piata liga mala trochu slabšiu úroveň, ale boli tam aj hráči, ktorí predtým hrávali prvú či druhú ligu na Slovensku. Bolo to zaujímavé,“ zhodnotil Morháč. Ako podotkol, chcel by mal opäť radosť z futbalu. Dodal, že v Rakúsku najskôr nastupoval na pozícii ľavého obrancu, odkiaľ ho tréneri neskôr presunuli na post stopéra.

Do tréningového procesu sa s hráčmi MŠK R. Sobota zapojil brankár Patrik Gábriš (33) z FK Podkonice, kde bol konkurentom Júliusa Nôtu. Má skúsenosti aj z druhej ligy. „Zapojil sa s nami do prípravy. Posilou bude vtedy, keď bude vybavený. Chce u nás zostať, to je dobre,“ uviedol rimavskosobotský športový riaditeľ a tréner Jozef Pisár. Doplnil, že v MŠK nebude pokračovať gólman Matúš Zúzik a ani stredopoliar Dávid Kalmár. „Súvisí to s tým, že má zdravotné problémy. Radšej to chce Kalmár vyskúšať v piatej lige, či to bude zvládať. Nechce úplne prestať s futbalom, fyzicky sa však cíti zle,“ referoval. V klube je na skúške hráč z Brazílie. „Vo štvrtok prídu ešte dvaja Brazílčania a na začiatku júla štvrtý. Uvidíme, ako sa budú javiť títo hráči a podľa toho sa rozhodnem, ktorí z doterajších Brazílčanov sa vrátia naspäť. V hre sú hráči Esteiller Abas Cortes, Matheus Saturnino Matos a Ruam Kevin Almeida Valentim,“ priblížil šéf realizačného tímu.  Už po skončení sezóny vravel, že v klube končia Šimon Kovaľ, Noel Rebej či Matheus Venturim De Aquino Sousa, a Robson Wiliam Nascimento Junior išiel skúsiť šťastie do Bieloruska.

Športový riaditeľ avizuje, že do prípravy by sa mal zapojiť Lukáš Lupták. Ten sa zranil ešte v zimnej príprave a v jarnej časti do hry nezasiahol. „Je zdravý. Fyzicky sa ale cíti slabo, nemá silu v nohách. Najprv sa chce venovať posilňovaniu a potom sa k nám pridá. Počítam s Luptákom do kádra, ale v tretej lige treba trénovať, takže podľa toho, ako sa dohodneme, koľkokrát bude trénovať.“
Podľa slov bývalého kanoniera i reprezentanta je príchod slovenských hráčov v štádiu riešenia. „Mám rozpracovaných veľa hráčov, veľa som ich oslovil. Teraz záleží len na nich, či prijmú ponuku, alebo nie. Oslovil som aj hráčov z doterajšieho béčka FC Košice, ale hľadajú si kluby čo najbližšie ku Košiciam,“ povedal Pisár.
V príprave sa hráči R. Soboty stretnú s Medzevom (vonku), Lučencom (vonku), Sláviou TU Košice (doma), Spišskou Novou Vsou (vonku) a v generálke s Breznom (vonku).

Zdroj: vobraze.sk