Nebohý vodič mal v krvi drogy

Mladý vodič zo Zacharoviec, ktorý nezvládol prejazd zákruty a zomrel zakliesnený v aute, mal v krvi drogy. Informuje o tom TV JoJ na základe policajných predbežných zistení pitvy. Tá preukázala, že nebohý vodič mal v krvi metamfetamín, amfetamín aj marihuanu. Či to mohlo ovplyvniť vedenie motorového vozidla, uviesť jednoznačne nevedela. „Ide o predbežné výsledky súdnej pitvy,“ poznamenala pre vobraze.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

K tragickej nehode došlo v noci z utorka na stredu medzi Bátkou a Baktou. Dvadsaťročný vodič na Forde Mondeo nezvládol prejazd zákruty a narazil do stromu. Z auta ho privolaní hasiči museli vystrihávať. Nejavil však už známky života a záchranári konštatovali exitus. Ako vtedy polícia informovala, vodič jazdil od obce Bátka na obec Bakta a pri prechádzaní ľavotočivej zákruty už v rovnom úseku cesty na suchej a zjazdnej vozovke z doposiaľ neznámych príčin prešiel do protismeru vozovky. „Vošiel do ľavej priekopy v smere jazdy, kde sa vozidlo prevrátilo a následne narazilo do kmeňa stromu,“ uviedla a dodala, že utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Mladý vodič zomrel v aute po náraze do stromu. Záchranári mu pomôcť nevedeli

Na mieste nehody bol aj znalec z odboru cestnej dopravy. U nebohého vodiča bude prípadné požitie alkoholu zisťované pri pitve. Polícia v R. Sobote začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Zdroj: vobraze.sk