
Obec Rimavská Seč plánuje rekonštrukciu kultúrneho domu. Poslanci obecného zastupiteľstva už odsúhlasili na opravy financie vo výške 60-tisíc eur, ktoré majú slúžiť najmä na spolufinancovanie pripravovaného projektu.
Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla starostka obce Márta Stubendek, hodlajú zrealizovať komplexnejšiu obnovu budovy a zároveň sa uchádzajú o externé zdroje. „Ideme robiť komplexnú rekonštrukciu. Podávali sme projekt a ak bude úspešný, rozpočet bude vyšší. Dúfam, že projekt vyhodnotia ešte tento rok. Podávali sme dva projekty na ministerstvo kultúry, takže verím, že sa podarí niečo získať,“ povedala starostka.
Ak by obec podporu nezískala, samospráva podľa starostky plánuje realizovať aspoň najnutnejšie opravy v menšom rozsahu. Za najdôležitejšie označila opravy interiéru kultúrneho domu, najmä podláh a sociálnych zariadení. Obec chce zároveň opätovne sprevádzkovať časť budovy, ktorá sa momentálne nevyužíva.
Budova je podľa nej už zateplená a v minulosti boli vymenené aj okná, niektoré sú však dnes poškodené. „Občania si, žiaľ, nevážia niektoré veci,“ poznamenala Stubendek. Súčasťou projektu má byť aj rekonštrukcia dvora, ktorý kultúrny dom zdieľa so zdravotným strediskom. „To určite budeme robiť v rámci tohto projektu,“ doplnila.
Problémom v obci zostáva aj nedostatok lekárov. V zdravotnom stredisku podľahli starostky chýba pediater, pričom podobná situácia je v celom kraji.

Zdroj: vobraze.sk



