Plavkyňa Megelová z R. Soboty vytvorila slovenský rekord, Horváthová z Chrámca získala na M – SR desať medailí

Stela Megelová

Talentovaná plavkyňa Stela Megelová z Rimavskej Soboty, ktorá háji farby ŠK Flipper Brezno, vytvorila na majstrovstvách Slovenska národný rekord v juniorskej kategórii. Podarilo sa je to v pretekoch na 1500 metrov voľným spôsobom, v ktorých triumfovala. Vďaka tomu si zabezpečila zlato v kategórii open a zároveň prvenstvo medzi mladšími juniorkami. Pätnásťročná Megelová dosiahla čas 17:17.74 min. Zamerala sa na túto disciplínu. Trénuje ju jej otec Michal Megela. Republikový šampionát open a juniorov sa konal minulý týždeň v Šamoríne, kde súťažili plavkyne i plavci v 50 – metrovom bazéne.

Nadaná Terézia Horváthová z Chrámca získala na rovnakom národnom šampionáte desať medailí, z toho dve zlaté. Šestnásťročná plavkyňa ŠKP Košice kraľovala v pretekoch open na 200 metrov znak a rovnako na 50 metrov znak starších junioriek. Horváthovej výkon na 50 m znak bol celkovo najlepšie bodovaný medzi pretekárkami v kategórii starších junioriek. Športovkyňa z juhu Rimavskosobotského okresu si prebrala sedem strieborných medailí, z ktorých tri vybojovala v kategórii open. Druhé miesto obsadila Horváthová v pretekoch na 50 m znak, na 100 m znak i na 200 m polohové preteky. Medzi staršími juniorkami skončila druhá v pretekoch na 200 m voľný spôsob, na 100 m znak i 200 m znak, ako aj na 200 m polohové preteky. Bronzovú medailu má Terézia z mix štafety (4 x 100 m polohové preteky).

Terézia Horváthová (vpravo)

Zdroj: vobraze.sk, swimmsvk, foto: FB Slovenskej plaveckej federácie (jedna archív)