Príchod Möbelixu do R. Soboty sa naďalej skloňuje. Prebieha stavebné konanie

Téma príchodu Möbelixu do Rimavskej Soboty rezonuje už dlhší čas. V súčasnosti prebieha stavebné konanie, ktoré sa ho týka. Spoločnosť RS-Real podala 24. marca žiadosť o vydanie stavebného povolenia na stavbu obchodného centra Möbelix na Cukrovarskej ulici. Neďaleko čerpacej stanice Tanker. Ako predpokladaný termín dokončenia stavby vtedy uviedla rok 2023.

„Ústne pojednávanie sa uskutočnilo 26. júla, chýbali však niektoré stanoviská dotknutých orgánov. Je to teraz v štádiu, že čakáme na niektoré vyjadrenia a až po ich doručení bude môcť byť vydané stavebné povolenie,“ uviedla pre vobraze.sk Anna Csincsíková z odboru rozvoja mesta na rimavskosobotskom mestskom úrade. Ako však doplnila, ešte predtým budú vydané povolenia na prekládky inžinierskych sietí v tej lokalite, ktoré spolu súvisia.

Obchodné centrum Möbelix sa má nachádzať na pozemkoch, ktoré sú v súkromnom vlastníctve, čo potvrdila Csincsíková. Podľa jej vyjadrenia robí spoločnosť RS-Real všetko pre to, aby bolo stavebné povolenie vydané v tomto roku. To, či sa tak skutočne stane, závisí od viacerých okolností. Pri obchodnom centre má byť 153 parkovacích stojísk.

Územné rozhodnutie bolo vydané v júli minulého roka. Möbelix ponúka nábytkársky sortiment.

Zdroj: vobraze.sk