V najväčšom kvetinárstve v R. Sobote kúpite čerstvé vianočné stromčeky za bezkonkurenčnú cenu

V najväčšom kvetinárstve v okrese Rimavská Sobota dostali čerstvé vianočné stromčeky. Predávajú ich v Kvetinárstve Tália – Vence & Ikebany na Železničnej ulici pod Šibeničným vrchom (bývalé priestory diskotéky Montego). A to za bezkonkurenčnú cenu. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Matej Lajgút, majiteľ kvetinárstva, predávajú kaukazské jedličky v cene od 16,99 vo výške 150 až 175 centimetrov. 

Stromčeky sú čerstvé a pre mnohých ľudí neoddeliteľnou známkou vianočných sviatkov. Majú príjemnú vôňu, rozžiaria oči asi každému a sú veľmi vhodnou kulisou pre spoločné rodinné fotografie. „Kvalitu stromčeka spoznáte jednoducho, keď hocikde na vetvičke skúsite potiahnuť ihličie, tak tam ostáva. To je známka čerstvosti,“ upozorňujú predavači verejnosť, aby si skontrolovali stromček pred kúpou. 

Okrem aktuálnych živých stromčekov majú v kvetinárstve Tália – Vence & Ikebany aj široký sortiment umelých kvetov a ozdôb. Sami si ich pritom vo veľkej miere vyrábajú. Na trhu sú už asi 15 rokov. „Naša značka sa na trhu vyvíja. Pod Šibeničným vrchom sme začali predávať asi pred štyrmi rokmi. Ludia si tak na to zvykli, že stále musíme zásobovať obchod tovarom viac a viac. Na sezónu zamestnávame už aj 30 ľudí. Je veľký dopyt po našich výrobkoch,“ povedal Matej Lajgút. Zároveň dodáva, že sú veľkoobchodom a majú v ponuke ikebany, vence, vianočné ozdoby, kužele, kytice pre ďalších obchodníkov za lepšiu cenu. „Dozdobia si ich malé kvetinárstva a predávajú ďalej,“ podotkol. V predajni na Železničnej ulici majú podľa Lajgúta bohaté vianočné dekorácie aj na čas Adventu. Spríjemnia a zútulnia každú domácnosť či spoločenské priestory, hoci len malým venčekom na dverách.

Kaukazská jedlička
150-175cm – 16,99€
175-200cm – 19,99€
200-250cm – 26,99€

Najviac idú na predaj pohrebné vence, ktorých majú priamo na predajni vyše 300 druhov. „Myslím si, že je tu najväčší výber smútočných vencov v okolí, teda nielen v meste Rimavská Sobota,“ povedal. Tento rok otvorili kvetinárstvo aj v priestoroch bývalej diskotéky Montego. Ako avizuje, rozširovanie tovaru k spokojnosti zákazníkov plánujú aj na budúci rok. Od nového roka mienia sústrediť do týchto priestorov priamo aj výrobu. Matej Lajgút ďalej naznačil, že na jar plánujú pridať predaj živých kvetov i stromčekov a vytvorí sa sekcia záhradkárstvo.

V prípade záujmu si tovar môžete objednať na telefónnom čísle 0911 525 829. Viac o ponuke Kvetinárstvo Tália – Vence & Ikebany nájdete na sociálnej sieti facebook alebo aj na internetovej stránke venceikebany.sk

ADRESA
Kvetinárstvo Tália – Vence & Ikebany
Železničiarska 5628/2A
907 01 Rimavská Sobota

Zdroj: PR-Článok